Facebook Instagram sociální sítě

Popis běžeckých tras WEBER CITY RUN Jičín.

Start i cíl je koncipován na Lidické náměstí. Start je na hlavní komunikaci vedoucí náměstím a cíl je uvnitř tohoto náměstí.

Trasa 10 km je rozdělena na cca 3 části.

První je vedena historickým centrem Jičína. Proběhnete se přes Valdštejnovo náměstí i pod Valdickou branou. Dále po krásné pěší zoně v podobě Husovi ulice a dále pak směřujete  směrem ke sportovnímu areálu.

Druhá část je ve znamení lipové aleje, která Vám "ukrojí" cca 2,5 km z vašeho závodu. Následným výběhem pod vrch Zebín se dostanete na nejvyšší místo a po seběhu panelové cesty si užijete běh v lesoparku Čeřovka.

Dominantou druhé třetiny závodu je lipová alej. Ta Vám ukrojí téměř 2,5 km a nasměruje k výběhu pod kopec Zebín. Z tohoto nejvyššího bodu již lehce klesáte do lesoparku Čeřovka.

Třetí část vaší desítky je ve znamení vody. Proběhnete se okolo koupaliště a podél řeky Cidliny se již řítíte do cíle. Krátké "slavnostní" kolečko po Lidickém náměstí a je to "doma".

Ne, nelekejte se, nebute plavat. Pouze se proběhnete okolo jičínského koupaliště a nadále budete pokračovat po břehu řeky Cidliny. No a to jste již skoro v cíli. Přímo na cílovém náměstí obkroužíte kolečko a s rukama nad hlavou protnete cílovou pásku.....

 

Pro trasu 5,5 km je popis shodný, pouze si odmyslete druhou část. Lipovou alejí běžíte kousek.

 

 

 

Generální partner závodu Hlavní partneři Hlavní partneři